Češi a Poláci se o víkendu společně věnovali aerobicu a power józe

BOHUMÍN – CHALUPKI (PL) – Sport nezná hranice. V sobotu (1. prosince) se o tom přesvědčili účastníci česko-polské sportovní akce v polských Chałupkách. Bohumínské občanské sdružení Aerobic club tam uspořádalo čtyřhodinový předvánoční maraton plný pohybu. Výtěžek akce ve výši 2700 korun podpoří letní dětský tábor v červenci 2013.

„Bylo to poprvé, kdy jsme s Poláky něco podobného u nich uspořádali, i když se známe již dlouho. Pravidelně si k nám jezdí zacvičit a proto jsme se rozhodli, že je na čase, abychom zavítali také my k nim,“ říká Iveta Dendisová, předsedkyně občanského sdružení Aerobic club Bohumín.

Nejen aerobic si přišlo do tělocvičny základní školy v Chałupkách zacvičit na 30 účastníků, polovina byla z Česka a polovina z Polska. Pořadatelé si pro ně přichystali taneční aerobic, step aerobic taebo a power jógu.

„Mám z akce skvělý pocit, už proto, že lektoři cvičení se dobrovolně vzdali své odměny ve prospěch dětí, které se zúčastní letního tábora našeho občanského sdružení. Díky tomu můžeme celý výtěžek akce použít k nákupu pomůcek pro dětský tábor,“ děkuje Iveta Dendisová.

autor článku: Lukáš Kania